Faktoring to odpowiedź na problemy, z jakimi muszą borykać się przedsiębiorcy, którzy wystawiają faktury z odroczonymi terminami płatności, które czasami wynoszą nawet 60 dni. Przedsiębiorcy korzystający z faktoringu mają bieżący dostęp do gotówki i mogą spłacać swoje zobowiązania terminowo.
Jak działa faktoring?
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie – Jak brzmi skrócona definicja faktoringu? Faktoring to usługa polegająca na sprzedaży nieprzeterminowanych faktur firmie faktoringowej.
Proces faktoringu jest niezwykle prosty. Faktorant (przedsiębiorca korzystający z faktoringu) przekazuje firmie faktoringowej (faktorowi) fakturę sprzedaży przed terminem jej płatności (z reguły jest to minimum 8 dni). Po analizie wniosku, faktor finansuje fakturę klienta i wypłaca pieniądze bezpośrednio na jego firmowe konto. Wykonawca zobowiązany jest do zapłaty faktury bezpośrednio na konto faktora (konto, na które odbiorca przelewa środki może się różnić w zależności od tego, na jaki rodzaj usługi zdecydował się faktorant).
Faktoring to idealne rozwiązanie dla firm poszukujących szybkiego źródła finansowania, bez zbędnych formalności. Faktury z reguły są opłacane przez firmę faktoringową w dniu zgłoszenia faktury, dzięki czemu przedsiębiorca otrzymuje płatność za fakturę niemal natychmiast. Czas realizacji również może się różnić w zależności od wybranego faktora i rodzaju faktoringu.
Kto i kiedy może skorzystać z faktoringu?
Do tej pory z faktoringu korzystały głównie duże firmy ze względu na wysokie koszty i małą dostępność usługi. Sytuacja uległa zmianie, gdy na rynku pojawiły się pozabankowe firmy faktoringowe jak np. PragmaGO. Obecnie z faktoringu mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy posiadający działalność zarejestrowaną w Polsce. Jednym warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie numeru NIP. Nie ma znaczenia branża czy staż działalności firmy, co otworzyło wiele możliwości przed firmami z sektora MŚP.
Faktoring jest również idealnym rozwiązaniem na szybkie finansowanie ze względu na niższy koszt finansowania, krótsze procedury i mniej formalności w porównaniu do kredytów.
Usługą powinni się zainteresować wszyscy Ci przedsiębiorcy, którzy chcą zapewnić płynność finansową i poszukują efektywnej formy finansowania swojej działalności.
Usługi faktoringowe są przeznaczone dla praktycznie każdej firmy, która chce zapobiegać zaległościom płatniczym w swojej firmie. Wykorzystanie faktoringu w codziennej działalności jest szczególnie popularne w branży transportowej, produkcyjnej, usługowej i budowlanej. Firmy z tych sektorów ponoszą wysokie koszty jeszcze przed otrzymaniem zleceń. Kupują paliwo i materiały budowlane, współpracują z kontrahentami (np. agencjami reklamowymi), naprawiają zepsute maszyny oraz płacą zaliczki. Z tego powodu muszą czekać na zarobione pieniądze.
Faktoring online w PragmaGO
PragmaGO mając na uwadze różne potrzeby mikro, małych i średnich firm oferuje finansowanie faktur sprzedaży w dwóch odsłonach. Jeżeli potrzebujesz sprzedać fakturę od czasu do czasu postaw na finansowanie pojedynczych faktur z limitem do 250 tys. i decyzją do 2 godzin. Z kolei, gdy współpracujesz z powtarzalnymi kontrahentami, lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie faktoring online, czyli stałe finansowanie Twojej sprzedaży z limitem do 1 mln zł. Jeśli limit 1 mln zł to za mało, składając wniosek i kontaktując się z doradcą w PragmaGO, poinformuj go, że interesuje Cię wyższy limit faktoringowy. Oferowany przez PragmaGO online faktoring zawiera także opcję darmowego ubezpieczenia.
Usługi PragmaGO to coś więcej niż tylko finansowanie faktur sprzedaży. PragmaGO pomoże Ci chronić interesy Twojej firmy, zapewniając monitoring płatności i ubezpieczenie. Po wyborze faktoringu z przejęciem ryzyka możesz przestać się martwić o nieprzyjemny proces ściągania należności od spóźniających się z płatnościami kontrahentów.
Co więcej w ofercie znajdziesz też produkty pożyczkowe, takie jak finansowanie zakupów i podatków. Wszystkie niezbędne usługi finansowe znajdziesz w jednym miejscu! Bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności.
Dodaj komentarz