Jeden namiot – wiele zastosowań! Namioty magazynowe

Każda nastawiona na rozwój firma spotyka się prędzej czy później z ograniczeniami wynikającymi z niedostatecznej ilości przestrzeni magazynowej. Jest to szczególnie frustrujące, gdy wiemy, że popyt na nasze produkty jest większy niż aktualne możliwości magazynowe. Gdy chcemy szybko poszerzyć przestrzeń magazynową przedsiębiorstwa i zwiększyć moce przerobowe, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w namioty magazynowe. Mają one szereg zalet i pozwalają w krótkim czasie rozwiązać problem z niedostateczną przestrzenią magazynu.

Czym jest namiot magazynowy?

Namioty przemysłowe to bardzo popularne rozwiązanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. Są to wytrzymałe konstrukcje wykonane ze stali i PVC o zróżnicowanej powierzchni, które służą do przechowywania towarów i sprzętu wymagających osłony przed czynnikami atmosferycznymi. Namioty magazynowe mają poszycie wykonane z wytrzymałego, wodoodpornego tworzywa, które dobrze znosi zimowe mrozy i wysokie, letnie temperatury. Co istotne, namioty można łączyć ze sobą, tworząc dłuższe konstrukcje, przydatne zwłaszcza w przemyśle. Ponadto namioty można w dowolny sposób aranżować za sprawą technologii użytej do montażu ścian bocznych. Dzięki temu boki namiotu mogą być całkowicie zakryte, częściowo odkryte, bądź zupełnie odsłonięte. To sprawia, że namiot magazynowy sprawdzi się w wielu typach działalności i jego przeznaczenie może zmieniać się w zależności od aktualnych potrzeb firmy.

Zalety namiotów magazynowych

Namiot magazynowy ma wiele plusów, a jednym z nich jest cena. Koszt zakupu namiotu przemysłowego jest wielokrotnie niższy od kosztu budowy dodatkowej hali. Znacznie krócej też trwa postawienie takiej konstrukcji, a w razie potrzeby – rozebranie jej. Z tego powodu namiot magazynowy bardzo dobrze sprawdza się, gdy część naszej działalności ma charakter sezonowy i dodatkowa przestrzeń magazynowa jest potrzebna tylko kilka miesięcy w roku. Z takich namiotów korzystają bardzo często drobni przedsiębiorcy w letnich kurortach.

Kupując namiot magazynowy zyskujemy szybką możliwość poszerzenia oferty firmy o nowy asortyment, ale rozwiązanie to jest równie pomocne przy przeprowadzaniu prac remontowych na terenie przedsiębiorstwa. Gdy część sprzętu trzeba wynieść z remontowanej przestrzeni i zabezpieczyć, namiot magazynowy staje się niezwykle przydatny.

Gdzie kupić namiot magazynowy?

Ważne jest, by namiot przemysłowy kupować w sprawdzonej firmie, która zaoferuje nam fachowe doradztwo i zapewni gwarancję na produkt. Jednym z liderów na rynku namiotów magazynowych jest firma Das Company, która w swojej ofercie ma zarówno namioty magazynowe całoroczne jak i letnie w różnych wielkościach, bazujące na sprawdzonej technologii. Przedsiębiorca chcący kupić namiot do swojej firmy nie musi jeździć po całej Polsce celem znalezienia odpowiedniego modelu do swoich zastosowań. Obecnie namiot magazynowy DAS COMPANY można w wygodny sposób kupić przez Internet, z uwzględnieniem dokładnej jego wielkości, zastosowanej technologii i przeznaczenia.