Auto używane z salonu

Samochód używany z salonu – czy warto kupić auto od dealera?

Obecna sytuacja na rynku samochodów nowych powoduje, że już od dawna dostępna opcja kupna samochodu używanego w salonie z czasem zyskuje coraz większą popularność wśród klientów. Warto rozważyć skorzystanie z niej, biorąc pod uwagę szereg zalet z niej płynących. Mimo to wciąż dużo osób nie jest pewna, czy samochód używany od dealera będzie najlepszym wyborem. Za pośrednictwem naszej firmy dowiesz się, czy warto zakupić używany samochód w salonie.

Czy zakup samochodu używanego w salonie jest bezpieczny?

Nawet najwięksi sceptycy tego rozwiązania muszą przyznać, że jest to najbezpieczniejsza metoda zakupu używanego auta. Samochód może zostać objęty gwarancją, a przed samą sprzedażą zostaje przygotowany i sprawdzony przez mechaników, dzięki czemu można być pewnym jego stanu. Jeśli mimo to nie do końca ufamy zapewnieniom sprzedawcy, to dzięki programowi Mercedes-Benz Certified możemy być pewni, że pojazd nie miał żadnych przygód i jest w nienagannym stanie, a wszystkie twierdzenia sprzedającego mają swoje odzwierciedlenie na papierze, co powinno nas jeszcze bardziej utwierdzić w przekonaniu o bezpieczeństwie zakupu.

Czy warto kupić używany samochód w salonie?

Czy warto kupić samochód używany w salonie? Zdecydowanie tak. Z pewnością można uznać tą formę zakupu auta używanego za najlepszą z obecnie dostępnych. Sam pojazd zazwyczaj kupujemy w atrakcyjnej cenie, a pomimo tego, że nie jest nowy, to przysługują nam przywileje podobne do tych, którymi szczycą się właściciele aut prosto z fabryki. Poza gwarancją, otrzymujemy możliwość skorzystania z usługi Service24, w ramach której mechanicy usuną na miejscu usterkę, jeśli do takiej dojdzie. Samochody dostępne w ofercie dealera są w doskonałym stanie i nie posiadają widocznych śladów użytkowania. Kupując auto używane w ten sposób możemy zdecydowanie poczuć się jakbyśmy odbierali wcześniej nieużytkowane auto.

Dla osób wiedzących czego chcą, obeznanych w społeczności i rynku motoryzacyjnym ważnym aspektem przy zakupie samochodu może być jego historia oraz liczba poprzednich właścicieli. Używane auta od dealera mają w większości krótką i prostą przeszłość, rozpoczętą od polskiego salonu, udokumentowaną wpisami w książce serwisowej, zwykle z jednym właścicielem, który zostawił samochód w rozliczeniu, przesiadając się do nowszego modelu.

Ponadto, kupując certyfikowane samochody używane od dealera często mamy wiele atrakcyjnych możliwości finansowania, przeważnie niedostępnych przy zakupie auta od osoby prywatnej. Kupując samochód, salony Mercedesa zapewniają dostęp do atrakcyjnych warunków pożyczki, jak i również elastycznych możliwości leasingu dla firm.

Czy odsprzedaż auta do salonu ma sens?

Jest to doskonała opcja jeśli chcemy pozbyć się obecnego auta i wymienić swojego Mercedesa na nowszy model. Nasza firma oferuje możliwość skorzystania z usługi profesjonalnej wyceny oraz zapewnia opcję zostawienia starego Mercedesa w rozliczeniu. Jest to niewątpliwie bezpieczny i szybki sposób na sprzedaż auta. Zostawiając samochód w salonie możemy być pewni, że nikt nas nie oszuka, a ponadto nie będziemy musieli poświęcać cennego czasu na rozmowy z potencjalnymi kupcami.