Ile kosztuje najnowszy iPhone?

Ile kosztuje najnowszy iPhone?

Ile kosztuje najnowszy iPhone? Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz oraz jaka pojemność pamięci Cię interesuje. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak wyglądają ceny najnowszych iPhone’ów serii 14 i który z nich warto wybrać! 

Spis treści:

  1. Ile kosztuje iPhone 14 i iPhone 14 Pro?
  2. Kiedy warto kupić iPhone 14 Pro Max?

Najnowsza generacja iPhone’ów obejmuje model podstawowy w dwóch rozmiarach oraz model Pro, także w dwóch rozmiarach. Różnią się między sobą nie tylko funkcjami, ale także ceną. Już przy tej generacji widać, że Apple chce, aby smartfony Pro dużo bardziej różniły się od swoich podstawowych wariantów w porównaniu do tego, co było pokazywane przy iPhone 13, 12 czy 11. Ile kosztuje iPhone 14 i iPhone 14 Pro? Czym różnią się oba modele? Kiedy warto zainwestować w iPhone 14 Pro Max? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią. 

Ile kosztuje iPhone 14 i iPhone 14 Pro?

Chcesz kupić najnowszego iPhone’a, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? Aktualnie największą popularnością cieszy się iPhone 14 oraz iPhone 14 Pro. Oba modele mają ekran o przekątnej 6,1”, ale właściwie więcej je różni niż łączy. Mamy tutaj na myśli to, że podstawowy smartfon przypomina bardziej swojego poprzednika, a mianowicie iPhone 13. Wizualnie nie widać praktycznie żadnych zmian. Jedyną nowością jest funkcja wykrywania wypadków, którą zaimplementowano do każdego najnowszego iPhone’a czternastej generacji. 

Natomiast w iPhone 14 Pro to, co pierwsze rzuca się w oczy, to dynamiczna wyspa, która zastąpiła znanego do tej pory notch’a. Ponadto urządzenie tej gamy wyposażono w niegasnący wyświetlacz, technologię ProMotion oraz trzy aparaty, w tym główny 48 MP. iPhone 14 Pro ma także czip A16 Bionic, podczas gdy w iPhone 14 wykorzystano czip A15 Bionic. Między sobą różnią się także materiałami, z których wyprodukowano poszczególne elementy. W przypadku iPhone 14 Pro jest to chirurgiczna stal nierdzewna, a iPhone 14 lotnicze aluminium. Oba smartfony są wodoodporne na głębokość nie większą niż 6 metrów i są zgodne zarówno z etui, jak i portfelami, bezprzewodowymi ładowarkami oraz innymi akcesoriami posiadającymi MagSafe. 

Jeśli chodzi o iPhone 14 Pro cena tych smartfonów rozpoczyna się od 6499 zł. Dotyczy to oczywiście modelu z pamięcią wbudowaną o pojemności 128 GB. Za telefon z pamięcią 256 GB trzeba zapłacić 7 199 zł, a 512 GB – 8 499 zł. Dostępny jest także iPhone 14 Pro z pamięcią 1 TB. Taki model kosztuje już 9 799 zł.  

Podstawowy iPhone 14 jest tańszy, ale jednocześnie uboższy – co wykazaliśmy w pierwszej części niniejszego artykułu. Cena telefonu z pamięcią 128 GB wynosi 5 199 zł, 256 GB – 5 899 zł, a 512 GB – 7 199 zł. iPhone 14 nie jest dostępny z pamięcią o pojemności 1 TB. 

W droższą opcję warto inwestować wtedy, gdy zależy nam na czymś nowszym i świeższym. Przesiadając się z iPhone 12 czy 13 na iPhone 14 w podstawowej wersji nie zauważysz zbyt dużych różnic – zarówno w działaniu, jak i designie. iPhone 14 Pro sprawdzi się także w rękach użytkowników, którym zależy na maksymalnej jakości zdjęć oraz filmów. 

Kiedy warto kupić iPhone 14 Pro Max?

Kiedy warto zdecydować się na iPhone 14 Pro Max? Urządzenia w tym wariancie są doskonałą opcją dla tych osób, których interesuje funkcjonalność iPhone 14 Pro, ale nie chcą zdecydować się na nie ze względu na zbyt mały ekran. A zatem, jeśli potrzebujesz najbardziej wydajnego iPhone, wyposażonego w stosunkowo duży wyświetlacz, wybierz iPhone 14 Pro Max!

Jeśli chodzi o iPhone 14 Pro Max cena uzależniona jest oczywiście od pojemności pamięci wbudowanej. Na rynku można obecnie znaleźć urządzenia z pamięcią 128, 256, 512 GB oraz 1 TB. Na oficjalnej stronie producenta cena tych urządzeń zaczyna się od 7 199 zł. Za model z największą pamięcią wynoszącą 1 TB trzeba natomiast zapłacić 10 499 zł. Oczywiście, nie są to ostateczne ceny, gdyż iPhone można znaleźć taniej u autoryzowanych dostawców czy resellerów, którzy stosunkowo często organizują różnorodne promocje. Faktyczny obszar wyświetlania jest w tym modelu jeszcze większy, a jego nowoczesny design podkreślają opływowe kształty urządzenia. Duża liczba cykli ładowania baterii sprawia, że nawet po dłuższym czasie można liczyć na wysoką wydajność baterii. Należy oczywiście zapoznać się z informacjami, które zawiera podręcznik użytkownika, aby w razie potrzeby wykonać określoną konfigurację sieci. Nowoczesna funkcja alarmowe SOS korzysta z sieci komórkowej, co również warto mieć na uwadze.