Dlaczego warto wykupić certyfikat SSL?

Osoby odwiedzające Twoją stronę, oczekują bezpieczeństwa. Dzięki certyfikatowi SSL możesz to zapewnić, a nawet więcej. Wyjaśnimy, dlaczego powinieneś kupić certyfikat SSL dla swojej strony.

Certyfikaty SSL promują zaufanie do Twojej witryny

Certyfikat SSL pomaga Twojej stronie budować zaufanie do Twojego biznesu. Jest to ważne dla każdej firmy, ale szczególnie dla stron z branży e-commerce, które sprzedają produkty i usługi klientom. Ludzie są bardziej skłonni do zakupu na stronie, która posiada certyfikat SSL, ponieważ wskazuje on, że strona jest bezpieczna i godna zaufania.

Z certyfikatem SSL zainstalowanym na Twojej stronie, kupujący wiedzą, że ich dane osobowe będą bezpieczne, gdy odwiedzają Twój sklep lub dokonują zakupów za jego pośrednictwem, co oznacza, że są bardziej skłonni do złożenia zamówienia, niż gdyby nie widzieli zielonej kłódki w pasku URL przeglądarki.

Certyfikaty SSL mają pozytywny wpływ na ranking wyszukiwań

Kiedy kupujesz certyfikat SSL, poprawia się ranking Twojej witryny w wyszukiwarkach. Dzieje się tak dlatego, że Google i inne główne wyszukiwarki dadzą większą wiarygodność Twojej stronie, gdy posiada ona certyfikat SSL. Im większa liczba osób, które klikają w Twoje linki i zamieniają je na zakupy, tym większa szansa na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Zwiększony współczynnik konwersji oznacza, że więcej osób dowie się o tym, co robisz lub sprzedajesz online, ponieważ są bardziej skłonni zaufać każdej firmie, która używa HTTPS w przeciwieństwie do HTTP (domyślne ustawienie).

Certyfikaty SSL są tańsze i łatwiejsze do skonfigurowania niż kiedykolwiek wcześniej

Możesz kupić certyfikat SSL bardzo tani, co czyni je bardziej przystępnymi niż kiedykolwiek wcześniej. Przekonasz się również, że proces instalacji jest łatwiejszy niż dawniej. Standardem branżowym dla większości przeglądarek internetowych jest 256-bitowe szyfrowanie, co oznacza, że jeśli ktoś miałby przechwycić Twoje dane i spróbować się włamać, potrzebowałby ponad milion lat, aby to zrobić — co sprawia, że jest mało prawdopodobne, że będziesz miał jakiekolwiek obawy o bezpieczeństwo z certyfikatem SSL zainstalowanym na swojej stronie.

Dodatkowo wiele firm hostingowych oferuje darmowe lub zniżkowe odnawianie certyfikatu co roku. Oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się o płacenie dużych kwot z góry; zamiast tego, możesz utrzymać koszty w dół, wybierając miesięczne lub roczne plany odnawiania, które mieszczą się w Twoim budżecie i ułatwiają zarządzanie zabezpieczeniami witryny.