Outfity na karnawałowe szaleństwo

Outfity na karnawałowe szaleństwo – w tym zachwycisz wszystkich!

Karnawał jest szczególnym czasem w roku, kiedy zabawa jest elementem celebracji. Odbywają się wtedy bale i uroczystości, ale również zwykłe spotkania towarzyskie. Warto zastanowić się zawczasu co na siebie włożyć na takie wydarzenia, może w ramach poświątecznych przecen uda się znaleźć jakieś okazyjne ubranie, które olśni wszystkich współbiesiadników? Na jakie ubrania stawiać? Czy zawsze trzeba wydawać duże pieniądze na karnawałowe szaleństwo? A może zdecydować się na stonowane stylizacje, które później można jeszcze założyć? Wszystko zależy od inwencji noszącej oraz jej preferencji, gdy chodzi o ubrania.

Jakie stylizacje idealnie wpisują się w karnawałowe bale, a jakie są najlepsze na prywatki czy bale przebierańców?

Stylizacje karnawałowe powinny być kolorowe i błyszczące i rzucać się w oczy, podobnie jak te zakładane na Sylwestra. Szczególnie kobiety stawiają na stroje, które posypane są brokatem, mają cyrkonie i inne bogate zdobienia. Na bale karnawałowe protokół zazwyczaj przewiduje długie suknie, które można w sposób teatralny uzupełnić długimi rękawiczkami czy nietypowym upięciem włosów. Oczywiście jeśli takie przerysowanie nie odpowiada osobie noszącej można postawić na elegancką prostotę i suknię uzupełnić jedynie biżuterią. Prywatki w karnawale odbywają się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w domach. Krótkie, wygodne, koktajlowe sukienki będą wtedy najlepszym wyborem dla pań. Do tego proste półbuty damskie na obcasie lub koturnie i stylizacja będzie zachwycająca. Bale przebierańców, szczególnie te w gronie znajomych mogą być tematyczne, jednak nie zawsze warto kupować nowe ubrania, aby stworzyć przebranie, można skorzystać z usług wypożyczalni lub popytać znajomych. Suknia balowa z minionego sezonu może łatwo stać się elementem stylizacji księżniczki.

Czy stroje karnawałowe muszą pochłaniać duży budżet? Jak ograniczyć wydatki na ubrania?

Zakup wszystkich ubrań i dodatków, takich jak półbuty damskie może być bardzo kosztowny, szczególnie jeśli imprez w karnawale jest kilka. Wydatki można obniżyć na kilka sposobów. Pierwszym jest pożyczenie strojów od znajomych – niestety trzeba wtedy uważać by nie zniszczyć ubrań. Drugą możliwością jest zakup elementów stylizacji na wyprzedażach pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem. Pomocne w obniżeniu kosztów zakupów będą też lumpeksy – można tam praktycznie przez cały rok znaleźć perełki, gdy chodzi o suknie balowe czy koktajlowe. Kosztują dosłownie grosze, a dodatkowo ma się pewność, że nikt nie pojawi się w takiej samej kreacji.

Ubrania to nie wszystko – zachwycające mogą być dodatki

Jednak nie tylko ubrania są istotne w stylizacji. Ważne są również zakładane dodatki. Półbuty damskie mogą zachwycać zdobieniami czy fasonem, zaś dopasowana biżuteria zmieni charakter całej stylizacji. Często warto zakupić sukienkę o prostym, eleganckim kroju i uzupełnić ją bogatą biżuterią oraz innymi błyszczącymi dodatkami. Dzięki temu strój będzie można założyć również po karnawale – już bez nadmiernych zdobień.