Karta kredytowa online — co warto sprawdzić przed wyborem oferty?

Kredyt bez odsetek w okresie rekordowo wysokich stóp procentowych? Zdecydowanie tak! Sięgając po kartę kredytową, maksymalnie ograniczysz koszty okołokredytowe, zapewniając sobie stały dostęp do dodatkowych środków. W artykule wyjaśnimy, co warto sprawdzić przed złożeniem wniosku o kartę.

Karta kredytowa to użyteczny instrument finansowy, który zapewni Ci dostęp do dodatkowych środków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Korzystając z karty w przemyślany sposób, unikniesz płatności odsetek i skorzystasz z najtańszego na rynku kredytu — nawet w okresie rekordowo wysokich stóp procentowych. Czym jest i jak działa karta kredytowa?

Jak działa karta kredytowa online?

Karta kredytowa online jest rodzajem kredytu bankowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypłacanych na konto przelewem kredytów przybiera formę plastikowej karty z określonym przez pożyczkodawcę odnawialnym limitem środków. Każda transakcja wykonana kartą obniża limit, każda spłata go odbudowuje. Przy pomocy karty kredytowej zapłacisz za zakupy w stacjonarnych i internetowych sklepach (także zagranicznych), kupisz bilety lotnicze i zarezerwujesz nocleg w hotelu.

Kto może dostać kartę kredytową?

Ze względu na fakt, że karta kredytowa jest rodzajem kredytu, mogą otrzymać ją wyłącznie osoby:
pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych;
dysponujące dokumentem tożsamości i numerem PESEL;
posiadające wymaganą przez kredytodawcę zdolność kredytową. Bank zweryfikuje ją na podstawie informacji zawartych we wniosku o kartę, w dodatkowych dokumentach, które będziesz musiał dostarczyć oraz danych z ogólnodostępnych baz (np. z Biura Informacji Kredytowej).

Karta kredytowa — skuteczny sposób na kredyt bez odsetek

Ogromną zaletą karty kredytowej jest możliwość uniknięcie odsetek od wykorzystanych środków. To szczególnie ważne teraz — kiedy stopy procentowe osiągają rekordowo wysokie wartości, a raty kredytów drożeją. Aby uniknąć płatności odsetek, musisz spłacić zadłużenie w trakcie trwania okresu bezodsetkowego. W zależności od banku wynosi on od 47 do 54 dni.

5 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem karty kredytowej

Karty kredytowe to popularne produkty dostępne w wielu bankach. Ich parametry mogą jednak znacząco się różnić. Wybór przypadkowej może narazić Cię nie tylko na podwyższone koszty, ale także na utrudniony proces wnioskowania o kartę czy pozbawienie możliwości skorzystania z atrakcyjnych dla kredytobiorców udogodnień.
Zanim złożysz wniosek o kartę, porównaj dostępne na rynku propozycje, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  1. długość trwania okresu bezodsetkowego. Im dłuższy okres bezodsetkowy, tym więcej czasu zyskasz na spłatę karty bez odsetek. Długość okresu bezodsetkowego powinna być więc jednym z kluczowych kryteriów wyboru plastiku;
  2. koszty wydania i korzystania z karty. Odsetki od wykorzystanych środków nie zawsze są jedynym kosztem, jaki będziesz musiał ponieść, korzystając z karty. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze, koniecznie sprawdź, ile zapłacisz za wydanie i obsługę plastiku;
  3. możliwość wnioskowania o kartę bez wychodzenia z domu. Jeśli czas jest dla Ciebie równie cenny co pieniądze, wybierz bank, który zapewnia możliwość złożenia wniosku o kartę online — bez konieczności wizyty w oddziale;
  4. możliwość spłaty zadłużenia w ratach. Przy pomocy karty kredytowej możesz sfinansować nie tylko drobne codzienne wydatki, ale także te o znacznej wartości. Jeśli planujesz większe zakupy, upewnij się, że bank pozwoli rozłożyć spłatę na niewielkie wygodne raty, które nie obciążą Twojego budżetu;
  5. udogodnienia, rabaty, systemy moneyback. Zwrot części środków wydanych u partnerów banku (mogą być to sklepy, restauracje, stacje benzynowe czy myjnie samochodowe) czy bezpłatne ubezpieczenie assistance będą miłym dodatkiem do długiego okresu bezodsetkowego i braku kosztów korzystania z karty.

Dzięki karcie kredytowej zyskasz dostęp do dodatkowych środków, które pozwolą finansować nieprzewidziane, bieżące i skrupulatnie zaplanowane wydatki. Spłacając zadłużenie w trakcie okresu bezodsetkowego, nie zapłacisz odsetek, a kredyt na karcie okaże się naprawdę tani.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źrodło:
https://www.najlepszekonto.pl/jak-wybrac-karte-kredytowa-i-rozsadnie-z-niej-korzystac