Garnitur jako elegancki element garderoby musi wyglądać zawsze bezbłędnie. Źle uprasowany i pomięty nie będzie dodawał mężczyźnie szyku i elegancji. Jest to ubiór, z którego korzystają mężczyźni podczas spotkań biznesowych, przyjęć rodzinnych czy też innego rodzaju okazji i uroczystości, kiedy to chcą oni wyglądać z klasą. Dobrze uprasowany i zadbany garnitur z pewnością stanowi ozdobę mężczyzny.
Jak prasować garnitur?
Przede wszystkim należy poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi i dokładności. Prasowanie garnituru nie należy do najszybszych czynności, jednakże warto zrobić to dobrze, by prezentować się nienagannie. Warto zaopatrzyć się w delikatną i cienką tkaninę, dzięki której zabezpieczymy garnitur przed śladami, które mogłoby zostawić na nim rozgrzane żelazko. Istotne jest również, by podczas prasowania unikać wysokich temperatur. Najrozsądniejszym wyjściem będzie tutaj sprawdzenie metki garnituru, gdzie producent umieszcza specjalną informację na temat temperatury, która będzie bezpieczna podczas prasowania. Dzięki temu nie zniszczymy tkaniny. Dobrym pomysłem jest również rozpoczęcie prasowania od kantów, czy też najbardziej wymagających miejsc.
Prasowanie marynarki – jak robić to prawidłowo?
Jak wyprasować marynarkę, by prezentować się dobrze? Najlepszą metodą jest użycie większej powierzchni, na której rozłożymy marynarkę. Na tak przygotowaną marynarkę dobrze położyć bawełnianą bądź inną delikatną tkaninę a następnie punktowo przykładać żelazko. Usuwanie zagnieceń dobrze rozpocząć od ramion a następnie przejść do rękawów oraz do przedniej części marynarki. Dobrze również wyjąć wewnętrzny materiał, który znajduje się w kieszeniach. Dzięki tak prostemu zabiegowi sprawimy, że podczas prasowania unikniemy zgrubień, spowodowanych wypełnionymi kieszeniami. Bardzo dobrą metodą na prasowanie tego typu garderoby jest również używanie żelazka parowego.
Jak wyprasować spodnie od garnituru?
W tym przypadku, mimo iż użycie żelazka parowego jest skuteczne to warto jednak pamiętać o tym, że takie żelazko nie sprawdzi się dobrze, jeżeli mamy spodnie w kant. Jeżeli chodzi więc o tego typu spodnie garniturowe najlepiej posłużyć się klasycznym żelazkiem. Prasowanie dobrze rozpocząć od wewnętrznej strony kieszeni, następnie kierując się ku takim elementom jak rozporek, obszycia, czy okolice paska. Są to elementy, które najciężej wyprasować ze względu na to że są bardzo małe. Dobrze więc robić to na wewnętrznej stronie, by te szczególnie widoczne elementy nie uległy uszkodzeniu. Prasowanie spodni w kant należy zakończyć na nogawkach. Nogawki złożone w odpowiedni sposób i zaprasowane utworzą idealny kant. Warto pamiętać by po uprasowaniu odczekać parę chwil aż spodnie będą idealnie suche. Następnie zarówno spodnie jak i marynarkę warto od razu powiesić na wieszaku, by uniknąć ewentualnych zgnieceń materiału. Należy tutaj zwrócić uwagę, by spodnie wisiały odpowiednio do kantów wyznaczonych podczas prasowania, natomiast jeżeli chodzi o marynarkę, powinna ona wisieć na specjalnie wyprofilowanym wieszaku.
Dodaj komentarz