Do czego używa się magnesów neodymowych w obudowie gumowej?

Do czego używa się magnesów neodymowych w obudowie gumowej?

W sprzedaży obok popularnych magnesów neodymowych o niklowanej powierzchni, w kształcie niewielkich pastylek, płytek lub pierścieni, znaleźć można również neodymowe uchwyty w obudowie gumowej. To rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie kruchego magnesu przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed korozją, które pomaga chronić delikatne powierzchnie przed porysowaniem przez magnes.

Rodzaje magnesów w obudowach gumowych

Nie ma żadnych przeszkód, by gumową obudowę zainstalować na magnesie neodymowym o dowolnym kształcie. Jednak wśród kupujących największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim magnesy walcowe i pierścieniowe, których używa się jako rodzaju uchwytów magnetycznych. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje walcowych i pierścieniowych uchwytów neodymowych w obudowie gumowej. To modele z otworem przelotowym, z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym, z tulejką gwintowaną oraz z uchwytem. Neodymowe uchwyty w obudowie gumowej z rączką wykorzystywane są przede wszystkim do mocowania różnorodnych materiałów reklamowych lub informacyjnych na powierzchniach stalowych. Pozostałe rodzaje gumowanych uchwytów neodymowych są przystosowane do montażu na wkręty lub śruby.

Właściwości neodymów w obudowie gumowej

Pomijając kwestie związane z kształtem uchwytu neodymowego w obudowie gumowej, podstawową właściwością tego typu akcesoriów jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i niepodatność na korodowanie. Gumowa obudowa osłania kruchy magnes, dzięki czemu jest on trwalszy i z powodzeniem może być stosowany na zewnątrz, również w wodzie. Uchwyty neodymowe w obudowie gumowej są również bezpieczniejsze w stosowaniu na lakierowanych powierzchniach niż tradycyjne magnesy niklowane. Elastyczna obudowa z gumy minimalizuje ryzyko powstania zarysowań podczas montażu magnesu i przy jego zdejmowaniu. W związku z tą właściwością magnesów zabezpieczonych gumą używa się m.in. do instalacji różnego rodzaju akcesoriów na powierzchni samochodowej karoserii. Poza tym, dzięki specjalnej konstrukcji, takie uchwyty charakteryzują się większą siłą magnetycznego oddziaływania w określonym kierunku.

Ze względu na posiadane właściwości uchwytów magnetycznych w obudowach gumowych używa się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. To akcesoria wykorzystywane do mocowania reklam, tabliczek informacyjnych, zdjęć i plakatów, a także różnego rodzaju akcesoriów samochodowych, na przykład anten, dodatkowych reflektorów czy lusterek. Z uwagi na dużą siłę przyciągania można używać ich także jako bezpiecznych chwytaków do przenoszenia różnorodnych elementów wykonanych z metali ferromagnetycznych.